Anglonubijské kozy z Hamru mají vlastní web  www.anglonubijskekozy.cz

kde najdete více informací.

Prvním anglonubijským plemeníkem a přínosem genů do vytvářejícího se stáda byl Spitfire van Oudwoude. Syn Lady Diany van Oudwoude, 1328kg 5.43v 4.19e 312d, 4.26kg/d CVE 125, V. Carousel's RPS Sequoia, M.Latoya van Oudwoude. 

Dalším otcem byl potomek Patricaken Picassa linie Patrik/Claycroft, kterého jsme u nás odchovali. Jeho matka původem z belgické stáje Dessel linie Patrik (po Patricaken Picasso a otec Claycroft z Oudwoude).

Plemeníkem u nás byl i Vilík line Mauro, u kterého se předpokládalo předávání dobré mléčné užitkovosti. Shodou nešťastných náhod přijel vykrmený - jak řekl šlechtitel - jako kapustňák - a místo veselých skoků jsme do podzimu pomalu snižovali váhu a hleděli kozla dát do životaschopného stavu.

Pak přijel Klaas aan den Rheune. Roční kozel zařazený v Holandsku do JVR, s rodokmenem ANGB i NOG, s perspektivou dobrých potomků. 3 dcery už u nás porodily, všechny mají krásná vemena a mléko výborné kvality. Pro dobré osvědčení jsme si po Klaasovi nechali další kozičky a z porodů v roce 2018 si plánujeme nechat další.

Hammer Ezop je potomek Epose de Leemheide. Kozel u kterého bylo od začátku jasné, že se bude vymykat exterierově. Zmužilý již v raném věku, dobře rostoucí, po matce s pěkným nádojem a dlouhou laktací. 

Hoyers Black Sabbath, kozel po kterém se narodily barevně nejhezčí kozičky. jejich užitkovost zatím neznáme, budou rodit až v roce 2019.

Na skok se u nás zastavili další kozlové, galerii doplníme.

Z uchovněných odchovů kozlů:

+420 602353556

Hamr 27, Veselí nad Lužnicí, 391 81